Isle of Wight 2011 - Natwest Island Games XIV

Medal Table

 GSB
Guernsey 404225
Isle of Man 262220
Jersey 233030
Faroe Islands 202015
Isle of Wight 171521
Åland 14713
Gotland 91221
Menorca 8812
Cayman Islands 878
Shetland Islands 744

Site Provided By: Site Hosted By:

Results Just In

Rss icon

Cycling
Women's Time Trial Team Award
Final

Wed 20 Jul - 03:35.05

Football
Men's Football
Medal Matches

Fri 01 Jul - 06:47.22

Basketball
Women's Basketball
Medal Matches

Fri 01 Jul - 04:53.13

Basketball
Men's Basketball
Medal Matches

Fri 01 Jul - 04:51.03

Volleyball
Men's Volleyball
Medal Matches

Fri 01 Jul - 04:45.16

Shooting
Olympic Skeet Individual - Men
Final

Fri 01 Jul - 04:15.28

Cycling
Men's Individual Road Race
Final

Fri 01 Jul - 04:11.26

Cycling
Men's Team Road Race
Final

Fri 01 Jul - 04:01.29

Home   >   Schedule
printer Printable version

Schedule

Daily Schedule:
 
Sport Schedule:
Event Schedule:
Venue Schedule:
Schedule For: Table Tennis
View Table Tennis Results View Table Tennis Entries
DateTimeEventHeatVenueInfo
Sun 26 Jun Team Event Medal Matches Brading Town Football Club  
Sun 26 Jun 11:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Gotland vs Åland
Sun 26 Jun 11:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Greenland vs Menorca
Sun 26 Jun 11:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Jersey vs Isle of Man
Sun 26 Jun 11:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Guernsey vs Rhodes
Sun 26 Jun 11:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Isle of Wight vs Shetland Islands
Sun 26 Jun 14:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Faroe Islands vs Åland
Sun 26 Jun 14:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Gotland vs Menorca
Sun 26 Jun 14:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Guernsey vs Shetland Islands
Sun 26 Jun 14:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Isle of Wight vs Isle of Man
Sun 26 Jun 14:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Jersey vs Rhodes
Sun 26 Jun 17:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Gotland vs Faroe Islands
Sun 26 Jun 17:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Greenland vs Åland
Sun 26 Jun 17:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Jersey vs Isle of Wight
Sun 26 Jun 17:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Guernsey vs Isle of Man
Sun 26 Jun 17:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Rhodes vs Shetland Islands
Mon 27 Jun 09:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Gotland vs Greenland
Mon 27 Jun 09:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Isle of Man vs Shetland Islands
Mon 27 Jun 09:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Isle of Wight vs Rhodes
Mon 27 Jun 09:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Jersey vs Guernsey
Mon 27 Jun 13:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Åland vs Menorca
Mon 27 Jun 13:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Greenland vs Faroe Islands
Mon 27 Jun 13:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Isle of Man vs Rhodes
Mon 27 Jun 13:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Jersey vs Shetland Islands
Mon 27 Jun 13:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Guernsey vs Isle of Wight
Mon 27 Jun 13:00 Team Event Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde Faroe Islands vs Menorca
Mon 27 Jun 16:30 Team Event Playoffs - Places 5-8 Ryde School, Queen Road, Ryde 3rd Group A v 4th Group B - Faroe Islands vs Isle of Man
Mon 27 Jun 16:30 Team Event Playoffs - Places 5-8 Ryde School, Queen Road, Ryde 3rd Group B v 4th Group A - Isle of Wight vs Åland
Mon 27 Jun 16:30 Team Event Playoffs Places 9-11 Ryde School, Queen Road, Ryde 5th Group A v 6th Group B - Greenland vs Shetland Islands
Tue 28 Jun 09:30 - 12:00 Team Event Semi Finals Ryde School, Queen Road, Ryde  
Tue 28 Jun 09:30 - 12:00 Team Event Playoffs - Places 5-8 Ryde School, Queen Road, Ryde  
Tue 28 Jun 09:30 Team Event Playoffs - Places 5-8 Ryde School, Queen Road, Ryde 5th-6th place - Faroe Islands vs Isle of Wight
Tue 28 Jun 09:30 Team Event Playoffs - Places 5-8 Ryde School, Queen Road, Ryde 7th-8th place - Åland vs Isle of Man
Tue 28 Jun 09:30 Team Event Playoffs Places 9-11 Ryde School, Queen Road, Ryde 9th / 10th playoff - Greenland vs Rhodes
Wed 29 Jun 11:00 - 13:00 Women's Singles Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde  
Wed 29 Jun 14:00 - 18:00 Men's Singles Round of 32 Ryde School, Queen Road, Ryde  
Wed 29 Jun 14:00 - 18:00 Women's Singles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde  
Thu 30 Jun 09:00 - 11:00 Mixed Doubles Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde  
Thu 30 Jun 11:00 - 13:00 Men's Doubles Group Stage Ryde School, Queen Road, Ryde  
Thu 30 Jun 11:00 - 13:00 Women's Doubles Group Stage Sainham Farm, Godshill  
Thu 30 Jun 14:00 - 18:00 Men's Doubles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde  
Thu 30 Jun 14:00 - 18:00 Women's Doubles Quarter-Finals Ryde School, Queen Road, Ryde  
Thu 30 Jun 14:00 - 18:00 Mixed Doubles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde  
Fri 01 Jul 09:00 - 09:30 Mixed Doubles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde Semi Finals
Fri 01 Jul 09:30 - 10:00 Women's Doubles Quarter-Finals Ryde School, Queen Road, Ryde Semi Finals
Fri 01 Jul 10:00 - 10:30 Men's Doubles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde Semi Finals
Fri 01 Jul 10:30 - 11:15 Women's Singles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde Semi Finals
Fri 01 Jul 11:15 - 12:00 Men's Singles Round of 32 Ryde School, Queen Road, Ryde Semi Finals
Fri 01 Jul 12:00 Mixed Doubles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde Final
Fri 01 Jul 13:15 - 13:45 Women's Doubles Quarter-Finals Ryde School, Queen Road, Ryde Final
Fri 01 Jul 13:45 - 14:15 Men's Doubles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde Final
Fri 01 Jul 14:15 - 15:00 Women's Singles Round of 16 Ryde School, Queen Road, Ryde Final
Fri 01 Jul 15:00 - 15:45 Men's Singles Round of 32 Ryde School, Queen Road, Ryde Final